Elektrická gitara

Elektrická gitara

Elektrická gitara - správne elektrofonická gitara je konštrukčne odlišná od akustickej. Nepotrebuje ozvučnú skriňu (telo) s rezonančným otvorom. Zvuk je tvorený elektromagnetickou indukciou nad snímačmi, ktorých magnetické pole narušuje chvenie struny. Na začiatok chcem povedať, že mi môžete kedykoľvek zavolať na 0903 718279 alebo na skype, nick: majo1959, alebo tu na našej eshop stránke je dole vľavo "online chatt". Ak by som nebol po ruke stačí napísať tel. číslo alebo email a stručne čo treba, zavolám, resp. ozvem sa.

Zabudované snímače sú najčastejšie jednocievkové tzv. single coils (používaná skratka SC, S) alebo dvojcievkové tzv. humbuckers (používaná skratka HB, H), ktoré sa medzi sebou prepínajú 3 alebo 5 polohovým prepínačom. El. gitara môže byť osadená aj kombináciou týchto snímačov, najčastejšie SSH alebo HSH. Doporučujem si preštudovať konštrukciu a vlastnosti dvoch najpoužívanejších typov elektrických gitár - FENDER s najpopulárnejšími modelmi Fender stratocaster, Fender Telecaster a GIBSON s najpopulárnejšími modelmi Gibson LP a tiež Gibson SG.

Toto sú vyhlásené (ale patria aj medzi najdrahšie) značky. Existujú rôzny výrobcovia, ktorý viac menej presne či volnejšie kopírujú tieto modely. S našich produktov si môžete pozriet ponuku elektrických gitár.

Jednoznačne doporučujem začínajúcim gitaristom, resp. gitaristom, ktorý prechádzajú s akustiky aj na elektriku, aby si na začiatok zadovážili nástroj s pevnou kobylkou a nie so závesným systémom (ako je Floyd Rose, resp. Wilkinson). Klasické vintage tremolo sa dá nastaviť tak, aby fungovalo ako pevná kobylka. Na tomto linku môžete vidieť pri sebe rôzne typy kobylky.

Tu si môžete detailnejšie pozrieť tvar a konštrukčné prvky uvedených gitarových značiek:

Fender stratocaster * Fender telecaster * Gibson LP * Gibson SG

Náhľad na fotogalériu el.gitary Focus by LM (typ superstrat) zo snímačmi HSH