Výbava pre gitaristu - začiatočníka

Výbava pre gitaristu - začiatočníka

Pre začínajúceho gitaristu je dobré, ak má k dispozícii niekoľko základných vecí, nezbytných pre jeho napredovanie. Na začiatok chcem povedať, že mi môžete kedykoľvek zavolať na 0903 718279 alebo na skype, nick: majo1959, alebo tu na našej eshop stránke je dole vľavo "online chatt". Ak by som nebol po ruke stačí napísať tel. číslo alebo email a stručne čo treba, zavolám, resp. ozvem sa.

Ku gitare na začiatok určite patrí gitarová ladička, ktorá vám pomôže vašu gitaru naladiť, kým sa to nenaučíte sami bez nej. Z v praxi overených vám môžeme doporučiť, napr. niektorá s týchto, uvádzaných v článku: https://www.hudobnynastroj.sk/page/gitarova-digitalna-ladicka

Je dobré, ak má vaša gitara ochranu v podobe nejakého gitarového povlaku alebo púzdra, ktoré chráni gitaru pre nevhodnými mteplotamia  vlhkosťou, či naopak suchom. Tu treba rozlišovať, či máte klasicku alebo folkovú (westernovú) gitaru, lebo ich veľkosti nie sú rovnaké. Cena povlaku rastie s kvalitou ale aj s hrúbkou ochrannej vypchávky.  Povlaky si môžete vybrať napríklad tu: https://www.hudobnynastroj.sk/category/prislusenstvo-povlaky-a-kufre.

Pod nohu, na ktorej je opretá gitara sa používa gitarová podnožka, ktorá robí vašu hru pohodlnejšou a tiež si tak nekrútite telo, hlavne deti (väčšina podnožiek má niekoľko úrovní nastavenia) : https://www.hudobnynastroj.sk/product/athletic-gp-1-gitarova-podnozka.

Pre výraznejšiu hru sú tiež vhodné brnkátka (plectrum): https://www.hudobnynastroj.sk/category/gitary-gitarove-prislusenstvo-brnkatka-plektrum.

Ďalšími doplnkami môže byť gitarový remeň, prípadne úpony k jeho uchyteniu.

Doporučená literatúra pre gitaristu - tri diely Gitarová univerzita alebo príručka do vrecka, či klasická gitarová škola: 

https://www.hudobnynastroj.sk/product/gitarova-univerzita-1-zaklady-hry

https://www.hudobnynastroj.sk/product/gitarova-univerzita-2-intervaly-a-stupnice

https://www.hudobnynastroj.sk/product/gitarova-univerzita-3-akordy

https://www.hudobnynastroj.sk/product/na-kytaru-bez-not-stepan-urban

https://www.hudobnynastroj.sk/product/skola-hry-na-kytaru-jiri-jirmal